Fidelle

28. října 2012 v 10:14 |  Články pro znuděnce...
Říkala jsem si, že tohle vám dlužím. A měla jsem pravdu. Takže... Něco jsem zkusila sepsat.


Co že to žiju za život?Můj život vesměs probíhá v malém městečku na západě Republiky, které mám docela ráda. Jasně, některé věci tady... Mi nevyhovují, ale převažují ty dobré. Mamka pochází odsud, ale táta je z Moravy, nemáme tu moc příbuzných...

Druhá část mého žití probíhá v Plzni, kam chodím na Gymnázium. Letos už třetím rokem, dalších pět mě ale ještě čeká.

Moje známky nejsou nijak zářné. Na základce se dalo ještě říct, že jsem v něčem dobrá, ale tady... Ne, slečna průměrná. Ale nijak mi to nevadí. Až na tu trojku z chemie z minulého roku - ta už tam letos být nesmí.

Chemie je jen zlomek z toho, co mi nejde, ale narozdíl od ní jak fyziku, tak zeměpis, jsem utáhla na dvojku. Jediné předměty, které mi tak nějak vylepšují vysvědčení jsou francouzština a angličtina, které mi jdou tak nějak samy od sebe.


Co ze mě vyroste?


Sama nevím, čím bych jednou chtěla být. Jako malá jsem měla spousta snů a přání. Nereálných, samozřejmě. A ty už jsou pryč. Malířka si vzala svoje štětce, scénáristka všechny ty trhačky plné čistých papírů a cestovatelka se vydala hledat peníze.

Snad jediné z těch vysněných povolání, co mi zbyly je spisovatelka. A o to horší je vědomí, že jí nebudu, ale že se té představy nezbavím. Nikdy bych nedokázala napsat knížku. Držet se tak dlouho jediného tématu a popisovat pocity a reakce tolika osob.

Povídky jsou tu proto, že mi mají pomoct. Nahradit to něco, co nikdy nedostanu. Pokud dopíšu alespoň jedinou kapitolovou povídku, budu šťastná.

Realita mi ale stejně nabízí některé obory, co by mě zajímaly. Jako designerka nebo překladatelka. Kdo ale ví, co se s nimi jednou stane? Já ano. Odejdou a zase mě nechají ve štychu. Jako vždycky všechno krom psaní.


Co jsem zač?


Jsem melancholický introvert a snílek k tomu. Když na mě někdo mluví delší dobu, zamyslím se a nevnímám. Když jsem na oslavě kamarádky, kde znám sotva dva lidi, nedokážu se bavit. Je to příšerné takhle žít, ale já už jsem si zvykla...

Mám poměrně nízké sebevědomí, což je taky pekelně těžké přežít. Stálí návštěvníci blogu ví, jak to se mnou občas je...

Snažím se být dobrou kamarádkou, ale moc mi to nejde. Nejsem zvyklá na lidi. Vystačím si s knížkou, s blokem... Se sluchátky. Sluchátka a knížka jsou vždycky a všude se mnou. Pokud ne, cítím se špatně.

Samota pro mě není totéž, co osamělost. Samota je něco příjemného. Samota může vzniknout i uprostřed davu, zavřu-li oči a pustím si do sluchátek nějakou pěknou hudbu. Osamělost je něco, co není až tak mým problémem...

Mám problémy mluvit před více lidmi, referáty pro mě představují peklo. Nemám ráda, když je na mě upírána pozornost. Proto jsem teď tady. Na blogu s maximální návštěvností pět lidí za den. A věřte nebo ne, vůbec mi to nevadí.


Co mě baví?


~ Knihy ~ Čtení tvoří nedílnou součást mého života. Naučila jsem se číst, ještě než jsem šla do školy. A ještě předtím mi naši četli každou noc před spaním. Pořád mám ty staré knížky pohádek. A pořád si pamatuju jejich příběh. A u pohádek jsem zůstala do dnes. Vždyť co jiného je fantasy? Převlečená pohádka. A fantasy je ten nejlepší knižní žánr, jaký existuje.

~ Hudba ~ Někdy vydržím poslouchat jedinou skladbu celé hodiny. Až to pak někomu může jít na nervy - jako třeba našim ve vedlejším pokoji. Nemám žádný specifický žánr. Jsem schopná si užít jak klavírní skladby tak nějakou písničku od Mandrage. Instrumentální skladby pro mě ale nikdy neztratí své kouzlo, to Mandrage asi ano.

~ Povídky ~ A jsme u toho. Toho témata, co jsem ho rozebírala už jednou a teď netuším co říct. Snad jen, že bez něj bych to nebyla já. Když nemůžu psát, když mi to nejde, jsem nervózní a nepříjemná.

~ Serály ~ Mám je ještě radši, než filmy. Protože tady si můžu zvyknout na postavu, zžít se s ní. To se mi u filmů až tak moc nestává. Seriály jsou jedním z největších žroutů času, ale já si prostě nedokážu pomoct. Penn to ví, viď?

~ Kreslení ~ Poslední z těch nejdůležitějších koníčků. Vážně ráda kreslím. Portréty lidí - jen podle fotky, obyčejné postavičky nebo i čistou kresbu tužkou, která má zase úplně jiný styl, než předchozí dvě. Na začátku září jsem si koupila novou tužku - 0 - a k dnešnímu dni je skoro o polovinu kratší, protože pořád něco čmárám.


Co je pro mě to nejlepší?


~ Knihy ~ Určitě fantasy. A ta nejlepší z nich je asi starý dobrý Harry Potter. Klasika a prostě... Nevím, připadalo by mi jako zrada, nenapsat ho sem...

~ Hudba ~ Vyhrazuji si právo, napsat jich víc, protože tohle by nešlo... Z instrumentálních je to soundtrack k Amelii. Pak mám ráda Cough syrup a Teenage dream ve zpracování Darrena Crisse. Srdcovka je pro mě ale taky Hollywood hills a You're beautiful.

~ Seriály ~ K dnešnímu dni jednoznačně Merlin! Zbožňuju britský přízvuk, jejich vtipy i krále Artuše.

~ Jídlo ~ Moje nejoblíbenější jídla jsou všeobecně přílohy. Těstoviny, rýže, brambory, cous cous... A sýr! Italská kuchyně je boží. A úplně nejlepší jsou špagety se sýrovou omáčkou!


Co se říká nakonec?


Nashledanou ...


Nechtějte po mě víc, vážně ne. Napsat tenhle článek mi dalo strašnou práci, protože prostě o sobě psát nedokážu. Omlouvám se...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Dozvěděli jste se něco nového?

Ano... Celkem... 60% (6)
Ani ne. 10% (1)
Trhni si! *tlačítko pro ty nepříjemně naložené* 30% (3)

Komentáře

1 Penelope Carolin Olivier Penelope Carolin Olivier | E-mail | Web | 28. října 2012 v 10:23 | Reagovat

Krásný článek. Jsem ráda, že jsi sebrala odvahu a napsala to. V tomto budeš vždycky lepší než já. ;) Jak to tak čtu, tak si myslím, že tě znám. A přitom... Není to zas tak dlouho, co jsme se poznaly, co myslíš?
A ano, Penny ví... A souhlasí. Se vším. Tak trochu mi to přijde, jako bych četla článek o sobě. :) Je tam toho tolik společného. A jsem ráda, že tě znám. ^^ Opravdu moc...
Tvoje Pennie. :*

2 Fidelle Fidelle | Web | 28. října 2012 v 12:41 | Reagovat

[1]: Ale prosímtě. Zas tak těžké to neby... JO, BYLO TO DĚSNĚ TĚŽKÉ! ...lo. Zvládla bys to taky ;)
A je dobře vědět, že mě znáš :) Že se někdo takový najde ;)

3 Illienel Illienel | E-mail | Web | 28. října 2012 v 12:54 | Reagovat

Tak vidíš, Dellie :-) Nakonec jsi to dokázala. Napsalas článek o sobě. A jaký! Takhle pěkný, dlouhý a dobře rozdělený (obrázky jsou vážně fajn!) bych nejspíš sama nenapsala. Jsem moc ráda, že ses do toho přece jenom pustila. Protože výsledek stojí za to a protože nikdy nen ztracený čas, kdy se zamýšlíme sami nad sebou. Neříkám, že pro mě byly tyto informace nové. Na to si myslím, že jsem Tě skrz Tvůj blog a naše rozhovory docela poznala, většinu z toho jsi mi totiž sama řekla nebo vyplinula z našeho povídání :-) Ale pár věcí bylo přece jen nových. Nejvíce však způsob, jakým jsi to napsala. Ten byl pro mě z celého článku nejpřínosnější. Nedovedu si ani představit, jak dlouho jsi to psala, ale opravdu se Ti to povedlo. Tleskám ;) A jak řekla Penny (a vzala mi tím větu) - Jsem ráda, že Tě znám :-) Ale to Ty už víš, že?

4 Surynka Surynka | Web | 29. října 2012 v 10:03 | Reagovat

Vždycky si aktualizuju článek o sobě na svém blogu a myslím si, že jsem napsala všechno a že je to dostačující... no ale pak se podívám tady a vidím, že jsem toho ani zdaleka nenapsala tolik, kolik bych chtěla a že to možná ani není dobře napsané, kdo jsem. Spoustu věcí jsem už věděla, ale něco dalšího jsem se dozvěděla. Je mi naprosto jasné, že jsi úžasný člověk a napadá mě, jestli máš vážně tak malou návštěvnost, jako tu píšeš :D  Tengle blog je totiž opravdu tak úžasný a tajemný, že si říkám, že snad ani není možné, aby tak suprový lidi existovali. A o tom snu s knížkou... kdybys byla schopná napsat hororovou/trhillerovou povídku, věřit mi, poslat mi ji společně s reálnými kontakty na sebe, mohly bychom se domluvit na vydání. Chci totiž vydat sbírku povídek (horor/trhiller), ale nejsem schopná toho sesmolit tolik, aby toho vyšlo na celou knihu. Už jsem nalákala spolužačku, ale i tak by to bylo možná tak... tři čtyři povídky? A chtělo by to, aby jich bylo víc. Tohle je naprosto reálná a naprosto vážně míněná nabídka.

5 Kallia Kallia | Web | 3. ledna 2013 v 20:19 | Reagovat

Chm chm, vidím tu okoukaný článek... *nespokojeně mlaská*

6 Evil panda Lissea Evil panda Lissea | Web | 14. srpna 2015 v 18:06 | Reagovat

Jsi sympatická slečna :) Taky moc ráda čtu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama