Oblíbené stránky

27. října 2012 v 23:10 | Fidelle |  Články pro znuděnce...

Milá dívčina taktéž zvaná Lith. Empatická, skromná, chytrá. Někdo, za jehož přátelství jsem vážně hodně vděčná. Tím spíš, že pro mě i v psaní představuje určitý vzor. Nikdo, ani ona sama, mi nevymluví genialitu jejího psaní. Zápletku, vztahy, formu. Vím, že bude nesouhlasit, tak to většinou bývá. Ale mě je jedno, co bude říkat. Tohle je jedna z věcí, kterými jsem si ve svém životě vážně jistá. Jednou vydá knihu a já to vím.


Má spřízněná duše. Moc pro mě znamená, že je tady... Že je tam někde. Vím o tom, jak je jí občas zle, chci jí pomoct. Jak? Nevím... To je ten problém. Objala bych ji, kdybych mohla. Řekla jí, kolik pro mě znamená. Ujistila ji, že nikdy na nic není sama. Do psaní dává kus sebe. Své jedinečnosti. Jednou se dostane do New Yorku a bude slavná, protože to říkám a protože když ne ona, tak nikdo.


Naprosto, naprosto, naprosto zlatý člověk. Kdo je pro Illienel přítelem, ten už je za vodou, tomu už nic nehrozí. Aspoň ten dojem ve mě Ill budí svou starostí a empatií. Vážně oceňuji, že i přes to, kolik má někdy práce, je ochotná alespoň poslouchat. Rozumí mi, pomáhá mi. A její básničky, v jejím případě by se ale hodilo říct spíš poezie, jsou ženiální. Mají rytmus, smysl, obsah. Rýmují se. A jestli někdy tu knížku básní vydá větším nákladem, než tři kusy, tak si ji koupím!

~ Kallia ~

Homo cvokus, jehož slova mi vždycky rozjasní den. Její povídky mi vykouzlí úsměv ve tváři a chatování s ní má stejné následky, jaké jsou vedlejší účinky lektvaru Felix Felicis, které jsou, pokud se nepletu, nadměrný smích a lehkomyslnost. Je to taky paní všech fandomů, to se musí nechat. A za tu dobu, co její blog existuje, už se jí tam nahromadila pěkná řádka povídek - mezi nimi i Naruby, ta je, mimochodem, nejlepší. Ta už má navíc nějaké knížky naplánované. To se někdo má...


Ta, která pro mě už navždy, chtě nechtě, zůstane Mai. Obě jsou ale ta dívka, která je vážně úžasná, famózní a šikovná. A přesto si myslí opak. Obě mají ten úžasný smysl pro humor a trochu potrhlosti. Ale kdo nemá? Chatování s ní je úplně jiné, než s ostatními. Je jiná atmosféra. Nedokážu zhodnotit, jestli horší nebo lepší. Prostě... Jiná. Jsem ráda, že ji mám a doufám, že ona může být ráda, že má mě. A taky jsem zapomněla říct, že jí jde, na co sáhne, vážně. Někdy mám chuť jí ty její zlaté ruce ukradnout.

~ Nel-ly ~

To je taková ta stará ježibaba, co žere malé děti. Vážně. Notoricky známá po celém blogovém světě, v úctě blogařů slashového i jiného cítění. Od ostatních se pro mě liší tím, že si s ní nepíšu. Teda... Byla doba, kdy celkem jo.. (A že měla na mě špatnej vliv! Po půlnoci jsem chodila spát!) Ale pak mi došlo, že je na mě děěěsně stará. Jo, jasně, Kall je taky bábuška, ale rozumějte, s duší nevinného děťátka. Kdežto Nel je spíš typu úchylák. Ale stejně ji mám ráda. A ty její slashový povídky!


Bez Penny bych se tu občas ukousala nudou a osamělostí. Jsem ráda, že tu je, i když tu nikdo jiný není. Je to trošku cvok, ale moc fajn. A taky je strašně lehce ovlivnitelná, co se týče přenášení tzv. "zájmových infekcí" - jako byly Na vlásku nebo Merlin. Dělá krásnou grafiku (i když smysl těch blendů stále nechápu) a píše úžasné povídky. - A nejúžasnější z nich je ta o Merlinovi, protože českých fanfiction na tohle téma je málo. A nejlepší postava je Carolyn. A nejlepší trojúhelník je Artuš/Carolyn/Lancelot. Jo! A neptejte se proč!


Člověk protkvělý všemi možnými talenty. Fakt! Píše, kreslí, hraje... Když jsem vklouzla na její blog, myslela jsem, že to je fata morgana! A nebyla. Surynka je vážně aktivní, co se týče povídek, za což ji neskutečně obdivuju, a kreslení běží hned v závěsu. Její styl je prostě úžasný! A podporuje mě. Ačkoli to nechápu, to ona byla první, kdo si u mě objednal Obrázek k povídce, ačkoli měla možnost říct Penn... Páni, ohromila mě. Přátelské stvoření!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Illienel Illienel | E-mail | Web | 28. října 2012 v 12:29 | Reagovat

Páni! Děkuju neskutečně moc za ta krásná slova. Ani nevíš, jak jsi mě potěšila a dojala. Vážně...Ačkoliv do zlaté Illienel, jak mě vidíš, mám opravdu daleko :P Také žasu nad chválou svých básní. Ty jsi prostě neskutečná! Sama neuvěřitelně nadaný člověk, který to odmítá přiznat, ale o ostatních to bude pořád tvrdit :D Ale i tak děkuju. Opravdu moc. A víš co? Jestli někdy vydám sbírku básní, tak si ji nekoupíš :P Protože ji dostaneš zdarma :D Jsem ráda, že Tě mám, Fidell :-)

2 Fidelle Fidelle | Web | 28. října 2012 v 12:45 | Reagovat

[1]: Ale prosímtě. Vždyť jsem konstatovala fakta! :D A nadaná? Já? Ale prosímtě... :P A té zmínky o knize básní budeš litovat, protože teď jsem dostala ještě větší chuť tě k tomu dotlačit! :D Taky tě mám ráda ;)

3 Kallia Kallia | Web | 29. října 2012 v 12:28 | Reagovat

Bábuška? S duší nevinného děťátka? Tak to mě asi špatně znáš.
A nevytahuj tady, jak se mám, že mám už nalajnované nějaké knížky... mám jich jak nasr... od 12ti, tak nefňukej a místo toho piš a kašli na to, jestli to vypadá špatně a nebo dobře.

4 nel-ly nel-ly | Web | 29. října 2012 v 13:31 | Reagovat

tak ježibaba :-D abych si ně nepodala zapečenou na másle
všichni děkují za krásný slova a já jdu hledat, kam se mi ztratila moje pověstná bradavice na nose
pche neviňátka, jednou bych takový neviňátko HPFF chtěla potkat... :-P

5 nel-ly nel-ly | Web | 29. října 2012 v 13:32 | Reagovat

co se týče psaní a nepsaní si s... já zůstala tam, kde jsem a kde na fb po nocích vokouním, ale s batolatama se bavit nemůžu, když chodí spát po večerníčku <3 ale pro blogové zájemce, nebojte, po čtení neskončíte rovnou v pekle, jen v očistci :)

6 Emmulka Emmulka | Web | 29. října 2012 v 22:40 | Reagovat

mrzí mě, že zrovna teď... zklamu... ale... mám Tě ráda, moje zlatý sluníčko, a tak to vždycky zůstane

7 Surynka Surynka | Web | 1. listopadu 2012 v 20:44 | Reagovat

Páni... ani nevíš, jak jsem ráda, když jsme si přečetla ta hezká slovíčka o mně :) Moc ti za ně děkuju a proč jsem si řekla o obrázek tobě a ne Penn? Sama nevím, přišlo mi, že mi obrázek (vlastně už tři) uděláš líp a tak hezky... na míru :D A dokázala jsem si to rozdělit. O obrázky s HP tématikou budu žádat tebe a obrázky k originálním povídkám si budu objednávat u Penn.
Ještě jednou ti chci moc a moc poděkovat za ta hezká slovíčka... o tom talentu a tak :) Ty jsi taky talentovaná, jen to (stejně jako i každý-o sobě) sama o sobě nevíš  :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama